Mgr. Dominika Obertová

Už od malička som mala pozitívny vzťah k pohybu. Vďačím za to mojej mame, ktorá ma brávala so sebou na aerobik, tancovala so mnou po kuchyni a prihlásila ma na všetky krúžky s ktorými som prišla. Najväčší vplyv na mňa mali roky cvičenia aerobiku a účinkovanie v mestskom mažoretkovom klube.

Pri rozhodovaní o vysokej škole som už vedela, že chcem pomáhať ľuďom byť zdravší. Medicína sa však ukázala ako neschodná a tak ma to zaviedlo k odboru laboratórne vyšetrovacie metódy v zdravotníctve. Táto škola mi umožnila dostať sa pracovne k odboru mikrobiológia, ktorý ma neustále fascinuje. Dlhšiu dobu som však cítila, že to nie je ten správny spôsob, ako mám ľuďom pomáhať. Bola som od nich ďaleko a vyšetrením telesných vzoriek moja práca skončila.

Domácim štúdiom zdravej výživy a pôsobením v miestnom športovom centre ako inštruktorka skupinových cvičení, som sa prestavila na preventívne udržiavanie zdravia a nie liečenie choroby. Moderná medicína, hoci je skvelá a zachraňuje životy, súčasne oberá ľudí o zodpovednosť za ich vlastné zdravie. Lekár nám pomôže sa vyliečiť, ale neodstráni príčinu problému. Počas pandémie, ktorá začala v roku 2020 som pochopila, že omnoho väčší vplyv ako okolité prostredie, máme na svoje zdravie my sami. Štúdiom som zistila, že obezita a moderný životný štýl sú najväčšie rizikové faktory v boji s najrôznejšími civilizačnými ochoreniami. A že jedlo, ktoré vložíme do úst, nás môže buď liečiť, alebo nám škodiť. Preto som sa rozhodla spraviť si kurz Poradca pre výživu a aj kurz Manažment obézneho klienta a začať ľuďom naozaj pomáhať.

 

Keď som po dlhom vzdorovaní konečne pocítila volanie jogy a vnútorného sveta našej mysle, všetko sa dokonale spojilo. Tak sa zrodil tento projekt Holistik, ktorým chcem ľuďom ukázať cestu za zdravým a spokojným životom. Holistik pomáha ľuďom dosiahnuť a udržiavať dobré telesné zdravie cez aktívny pohyb a zdravú stravu, spolu s mentálnym a duševným zdravím vďaka meditáciám a budovaniu sebalásky a vďačnosti. Tu sa cítim na svojom mieste. A verím, že mnoho ďalších ľudí tu nájde to, čo práve potrebuje vo svojom živote nájsť.